Sitemap Sisukaart
Est Rus Eng
ETTA
ETTA
ETTA
ETTA
ETTA
ETTA
ETTA
ETTA
ETTA
 

Liiklusabifond (LAF)


  ETTA Soodustused liikmele
ETTA
  ETTA Liikmemaksu maksmise kord
ETTA
  ETTA Liiklusabifond (LAF)
ETTA
  ETTA LAF kasutamise juhend
ETTA
  ETTA Kehtiv autoala üldtöökokkulepe
ETTA
  ETTA Kehtiv sõitjateveo üldtöökokkulepe
ETTA
  ETTA Töötu toetusfond
ETTA
  ETTA Põhikiri
ETTA
  ETTA Liikmearvestuskord
ETTA
  ETTA Norra erireegleid tutvustav video „Ema esitleb“
ETTA
  ETTA Bussijuhi aasta tööaja arvestuse tabel
ETTA
  ETTA Tulumaks 2018 ja sellega seonduvad küsimused
ETTA
 

Liiklusabifondi infoleht

I Mis asi on liiklusabifond?

Liiklusabifond (LAF) on Transpordi Ametiühingu loodud õiguskaitseüksus, mis garanteerib oma liikmetele õigusalase kaitse liikluses toimunud situatsioonides. Sarnased liiklusabifondid on ka paljude teiste transpordiametiühingute juures nii Euroopas kui mujal maailmas.

II Mis kasu on mulle liiklusabifondist?

Liikluses võib nii kutselisel juhil kui tavaliiklejal tulla ette probleeme, mis vajavad juriidilist lahendamist, olgu selleks siis avarii või eriarvamus politseinikuga. Liiklusabi fondi kaudu tagab Transpordi Ametiühing iga oma liikme nõustamise ja esinduse vajadusel kuni kohtuni välja. Rahvusvahelisi vedusid teostavatel juhtidel on võimalus kindlustada end meie kaudu rahvusvahelise õigusabiga. Samuti koolitame oma liikmeid juba ennetavalt olulistes liiklusküsimustes ning ilmutame ka infomaterjale, et ebameeldivaid olukord liikluses võimalikult vältida.

III Selliseid fonde/kindlustusi on veelgi, miks ma peaks just ETTA liiklusabifondiga liituma?

Transpordi Ametiühingul on esiteks pädev personal, kes on spetsialiseerunud just transpordi valdkonnaga tegelemisele. Ja teiseks kujuneb meie abi liikmele mitu korda odavamaks. Transpordi Ametiühing on mittetulundusühing ning seega teenime liikmeid, mitte kasumit.  

IV Kui palju see liikmele maksab?

Liiklusabifondi liikmemaks on arvestatud tavalise ametiühingu liikmemaksu hulka, moodustades sellest 0,1 protsendise osa liikme brutopalgast. Üksikliikmetest autojuhtidele on soovituslik liikmemaks vähemalt 1,1 protsenti brutopalgast, kuid mitte vähem kui 7 eurot kuus. 

V Millal on mul abi loota?

Õigusabi saab liige, kes on viimased kuus kuud tasunud liikmemaksu. Kohe algusest peale liiklusabifondiga liitunutel algab kindlustuskaitse 1. novembrist 2010. Liiklusprobleemist tuleb esimesel
võimalusel teavitada meie liiklusjuristi, kes annab siis jooksvat nõu või määrab kokkusaamise edasiste tegevuste planeerimiseks. 

VI Kuhu ma pean pöörduma oma lisaküsimustega?

Kõige põhjalikuma vastuse saad kirjutades e-postile liiklus@etta.ee. Kiirele küsimusele kiire vastuse saad telefonil 560 77 000.

 

 

ETTA liiklusabifondi infoleht

Sub2
 
Autojuhid Lennundustöötajad Teetöötajad Lukksepad Kommunaaltöötajad Kiirabijuhid Bussijuhid
 
ETTA
ETTA ETTA, 10414 Tallinn, Kalju 7-1, telefon 641 3129, faks 641 3131, etta@etta.ee, www etta.ee
ETTA