Sitemap Sisukaart
Est Rus Eng
ETTA
ETTA
ETTA
ETTA
ETTA
ETTA
ETTA
ETTA
ETTA
 

Pressiteade


  ETTA PKK - kollektiivläbirääkimiste käsiraamat
ETTA
  ETTA KÄSIRAAMAT
ETTA
  ETTA Pressiteade
ETTA
  ETTA BOA - Balti organiseerimisakadeemia
ETTA
  ETTA BTN - Baltic Transport Network
ETTA
  ETTA Sektorilepped
ETTA
  ETTA Noored transporditöötajad
ETTA
  ETTA Töötajate lähetamine 3
ETTA
 

Valminud on uus kollektiivseid töösuhteid käsitlev käsiraamat

 

Eesti Tervishoiualatöötajate Ametiühingute Liidu (ETTAL), Transpordi Ametiühingu (ETTA) ja Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse (ENUT) koostööna on valminud praktiline kollektiivläbirääkimiste käsiraamat.

Äsja valminud käsiraamat kajastab muutunud ja kehtivat seadusandlust ning annab praktilisi õpetusi ja näpunäiteid, kuidas läbirääkimistel käituda. Lisaks käsitletakse põhjalikult ka võrdse kohtlemise ja palgalõhe teemat.

Projekti sisujuhi Jaan-Hendrik Toomeli sõnul on varemgi taoliseid raamatuid välja antud, kuid nende sisu on praeguseks moraalselt vananenud: „Seadusandlus on muutunud ning olemasolevad käsiraamatud ei sisalda piisavalt praktilisi oskusi. Uues raamatus tahame rõhuasetuse tõsta juba tekkinud probleemide lahendamiselt probleemide ennetamisele.“

„Käsiraamat on mõeldud eelkõige küll töötajatele ja ametiühingutele, kuid lugeda tasub seda ka tööandjail,“ lisas Toomel ning selgitas, et näiteks käsiraamatu läbirääkimiste taktikat puudutavas peatükis on detailselt välja toodud Eesti ametiühingute pikaajalisel kogemusel põhinevad kitsaskohad, kuhu läbirääkimisprotsessi ladus käik takerduda võib ning kuidas see ettevõtte ja/või tema töötajate käekäiku lühikeses ja pikas perspektiivis mõjutab.

Praktilist kollektiivläbirääkimiste käsiraamatut võivad huvilised nõuda Transpordi Ametiühingu Tallinna kontorist ja Eesti Tervishoiutöötajate Ametiühingute Liidust. Raamatuid jagatakse tasuta.

Käsiraamatu autorid on Eiki Nestor, Harri Taliga, Peep Peterson, Kadi Pärnits, Aare Kruuser, Liivi Pehk, Reet Laja, Kaja Toomsalu, Raivo Paavo, Merle Aro-Raal, Mariliis Proos ja Jaan-Hendrik Toomel. Teksti toimetas Kristi Kruuser ja kujundas Argo Ruusmaa.

Käsiraamat valmis projekti „PKK – Tööelu kvaliteedi parandamine praktilise kollektiivläbirääkimiste käsiraamatu väljaandmise ning selle kasutusvõimaluste tutvustamise kaudu” nr 1.3.0201.10-0015 raames, mis algas 1. oktoobril 2010 ning kestab kuni 2011. aasta septembri lõpuni. Projekti kaasfinantseerib Euroopa Liidu Sotsiaalfond.

 

Lähem info:
Projekti PKK sisujuht Jaan-Hendrik Toomel, telefon 507 1177

 

 

Sub2
 
Autojuhid Lennundustöötajad Teetöötajad Lukksepad Kommunaaltöötajad Kiirabijuhid Bussijuhid
 
ETTA
ETTA ETTA, 10414 Tallinn, Kalju 7-1, telefon 641 3129, faks 641 3131, etta@etta.ee, www etta.ee
ETTA